Nie pogubmy się w prowadzeniu własnej firmy

Bardzo często prowadząc swoją firmę boli nas głowa – czy to od nadmiaru obowiązków, czy też przez zbytnie natężenie papierkowej roboty. W związku z tym bardzo łatwo się pogubić i po prostu doprowadzić swoją firmę (w często dalekiej konsekwencji) do prawdziwej ruiny. Gdy tylko zauważymy, że nasza efektywność w działaniu w firmie drastycznie spada, musimy czym prędzej działać, aby nie pogubić się w prowadzeniu firmy i stanąć na nogi. W takich sytuacjach nie wystarczy powiedzieć sobie, że „da się radę”. Tutaj trzeba bardziej radykalnych rozwiązań.

company

  • Przede wszystkim należy zająć się czymś absorbującym. Nie myśląc o stresie, bólu czy całym chaosie w firmie po prostu niwelujemy uczucia z nimi związane. Przestaje nas boleć głowa, a całość wydaje się o wiele lepsza, niż wcześniej na to wyglądała. Myślenie w samych superlatywach pomaga, patrzenie przez różowe okulary ma podobny efekt.
  • Nie należy faszerować się żadnymi lekami. One nie pomogą, a mogą doprowadzić do ruiny również nas. Pamiętajmy, że strata firmy to jedno, ale strata firmy i własnego zdrowia, to już coś o wiele bardziej poważnego.
  • Można wziąć kilka dni wolnych. Czy to żeby odpocząć, pobyć z rodziną, czy po prostu wreszcie porządnie się wyspać.

Jedno jest pewne: jeżeli złapie nas nieco gorszy moment w życiu, nie powinniśmy się poddawać. Powinniśmy za to szukać jak najlepszego jego rozwiązania.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: